Posted in Rady a tipy

Ako spraviť zo sťahovania zábavu pre celú rodinu

Sťahovanie domácnosti môže dať zabrať, tobôž ak sa sťahuje celá rodina aj s deťmi. Tu je niekoľko dobrých nápadov ako spraviť zo sťahovania, nie len s deťmi, dni plné zábavy.

 

Buďte pozitívny

Tá najjednoduchšia a pri tom veľakrát aj najťažšia vec, vopred sa pozitívne naladiť a zachovať si dobrú náladu počas celého sťahovania. Aj keď opúšťate miesto, ktoré poznáte, myslite na všetko dobré, čo určite zažijete vo vašom novom domove. Smiech a dobrá nálada vedia byť nákazlivé.

 

Navštívte miesto, kam sa sťahujete

Ešte pred tým než dôjde k samotnému presťahovaniu, nájdite si chvílu a navštívte miesto, kde bude váš nový domov. Pozrite si dom, prejdite sa po okolí, nájdite si príjemné miesto nablízku, kde si môžete dať kávu alebo koláč. Zblíži vás to s novým prostredím a hlavne deti si budú vedieť lepšie predstaviť miesto kam sa sťahujú a ubudne tým zo strachu z neznáma.

 

Zapojte deti do balenia

Samozrejme nikto neočakáva, že by sa deti dokázali zbaliť celkom samé, ale zapojiť ich nenáročným spôsobom do balenia a dať im za úlohu zbaliť niektoré konkrétne veci (plyšové hračky, knihy, atď) môže byť veľmi príjemným spestrením dňa. Vyhraďte im niekoľko BOKSi boxov a zvyšok nechajte na ne. Zapojíte ich tým do diania a budú mať pociť, že prispeli svojou troškou k celému procesu. Ideálne je začať s dostatočným predstihom, keďže všetci vieme, že ich sústredenie sa na zverenú úlohu vie byť trošku premenlivé…

 

Nakreslite mapu

Skúste deťom nakresliť mapu, na ktorej budú vidieť odkiaľ kam sa sťahujete. Prípadne si nájdite chvíľku a pozrite si s nimi na google mapách lokalitu, kam sa chystáte presťahovať. Pomôže im to lepšie si predstaviť celú cestu aj miesto kam smerujete a možno v nich prebudíte doteraz nepoznaný záujem o geografiu.

 

Nezabúdajte na hudbu

Hudba je univerzálny jazyk, ktorému rozumie naozaj každý. Príjemná hudba dokáže veľakrát dodať energiu v momente, keď to najviac potrebujeme. Pripravte si preto už vopred hudbu, ktorú máte všetci radi a budete ju môcť počas sťahovania počúvať. Uvidíte, že všetká práca pôjde o moc rýchlejšie.

Čo tak vytvoriť playlist extra na sťahovanie, iba s obľúbenými pesničkami? Kreativite sa medze nekladú…

 

Myslite na jedlo a pitie

Myslite už vopred nato, aby ste počas celého dňa mali čo piť a jesť. Nemusí to byť žiadna hostina, stačia malé sneky, pizza, ovocie, limonáda a možno nejaké to pivo pre dospelých (nešoférov). S akurát plným žalúdkom ide všetko ľahšie, aj udržať si dobrú náladu.

 

Zdokumentujte sťahovanie

Toto je bezpochyby jedna z najviac prehliadaných stránok sťahovania. Každý myslíme skôr nato, ako to mať čo najskôr za sebou, ale pravdou je, že aj pri sťahovaní zažijeme veľa príjemných chvíl a momentov, na ktoré môžeme neskôr spomínať. Ak máte staršie deti, dajte im za úlohu pomocou rôznych medií (fotografie, video, zápisky) zdokumentovať všetky dôležité okamžiky vášho sťahovania. Verte, že nostalgia, ktorú po čase pri spomínaní na tieto chvíle zažijete, bude stáť zato.

 

Nechajte deti, nech si postavia pevnosť z boxov

Kým budete vybalovať a triediť veci, nechajte deti nech si z prázdnych BOKSi boxov, ktoré ste už vybalili, postavia pevnosť. Získate tým veľa nerušeného času a deti si vybijú prebytočnú energiu a nebudú sa nudiť.

 

Spravte prvú noc pamätihodnou

Aj keď ešte nemáte väčšinu vecí vybalenú a celý byt je plný boxov a nadivoko porozkladaného nábytku, nezabudnite si prvý večer strávený v novej domácnosti spraviť výnimočným. Ak vám pri sťahovaní pomáhali kamaráti, spravte si večer malú párty, objednajte pizzu a dajte si prvé pivo vychladené vo vašej novej  chladničke. Ak máte deti, kúpte si za odmenu zmrzlinu alebo nejaký koláčik a urobte si piknik na podlahe vašej novej obyvačky. Získate tým ďalšie pekné zážitky, na ktoré budete mocť celý život spomínať.

 

Nechajte deti nech si vyzdobia svoju novú izbu

Pre deti bude veľmi veľa znamenať, ak im dovolíte vyzdobiť si novú izbu podľa seba. Samozrejme je rozumné udržať ich nadšenie z pestrých farieb v zdravých medziach, aby ste nemuseli za rok za dva izbu opäť prerábať, ale inak je dobré im nechať voľnú ruku nech si svoj nový domov spravia čo najpríjemnejším. Uvidíte, že vás zato budú milovať ešte viac než doteraz.

Start typing and press Enter to search

Nákupný košík