FAQ

Ak máte otázky a hľadáte na ne odpovede, tu ste na správnej adrese. Kedže chceme, aby ste o našej službe vedeli čo najviac, prinášame Vám výber najčastejšie kladených otázok spolu s odpoveďami.

BOKSi je služba, ktorá ponúka možnosť požičať si (prípadne zakúpiť) ekologické sťahovacie boxy spolu s kompletným príslušenstvom. Minimálna doba požičania je 1 týždeň. V prípade záujmu si môžete prenájom predĺžiť na toľko týždňov, koľko budete potrebovať.

Každý box má vnútorný rozmer cca. 56 x 36 x 32cm (dĺžka x šírka x výška) a vonkajší rozmer cca. 60 x 40 x 34cm (dĺžka x šírka x výška). Veľkostne sú porovnateľné s bežne dostupnými kartónovými krabicami na sťahovanie.

Počet boxov potrebných na presťahovanie je veľmi ťažké s presnosťou určiť, keďže každý sme trochu iný a máme rozdielne množstvo vecí. Niekto má rád minimalizmus a niekto iný sa zase rád obklopuje všetkým čo sa mu páči a je mu príjemné. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že na jednu izbu potrebujete cca. 10-20 boxov, takže napríklad mi sťahovaní bežného dvojizbového bytu by ste si mali vystačiť s cca. 40-80 boxmi.

Pri online objednávke cez náš web platíte štandardným spôsobom pomocou Vašej bankovej karty (VISA/MASTERCARD), cez Paypal účet alebo cez GoPay účet.

Doručovanie boxov prebieha od pondelka do soboty v čase od 08:00-20:00. Pri objednávke zadávate deň a orientačný čas doručenia aj deň vyzdvihnutia. Najneskôr v deň doručenia boxov sa s Vami telefonicky spojíme a dohodneme presný čas doručenia. Pri preberaní aj odovzdaní boxov je potrebné byť osobne prítomný. Každá jazda autom k Vám aj od Vás má vplyv na životné prostredie, preto v prípade ak Vám do toho niečo príde, prosím dajte nám čo najskôr vedieť a dohodneme iný čas. Opakované doručenie v prípade nezastihnutia je spoplatnené sumou 10,-EUR.

Áno, ak ste si naše boxy vďaka ich praktickosti zamilovali a nechcete sa s nimi rozlúčiť, môžete si ich bez problémov zakúpiť. Cenu nájdete na našej web stránke v časti Produkty a ceny.

BOKSi boxy sú vyrábané z recyklovateľného plastu a na rozdiel od kartónových krabíc je možné ich stovky krát použiť. Práve kvôli tejto možnosti opakovaného použitia šetria naše boxy aj voči recyklovaným kartónovým krabiciam výrazné množstvo CO2 emisií, keďže aj recyklácia vyžaduje energiu, ktorú môžeme opakovaným použitím BOKSi boxov ušetriť. Opätovné použitie je nová recyklácia.

Aktuálne poskytujeme naše služby v rámci celého mesta Bratislava a blízkeho okolia.

Objem boxov je približne 68 litrov, čo je porovnateľné so štandardnou kartónovou krabicou určenou na sťahovanie. Maximálna nosnosť je približne 30 kg.

Množstvo naplnených boxov, ktoré dokážete naložiť naraz do jedného auta závisí od viacerých premenných (hlavne od toho, čo všetko v aute vezieme spolu s boxmi). Zo skúseností však vieme poradiť tieto orientačné počty: malé auto (typ Peugeot 206 alebo Škoda Fabia)  do 10 boxov,  stredne veľké auto (typ Volswagen Golf alebo Peugeot 307) 10-15 boxov, veľké auto (typ Škoda Octavia alebo Volkswagen Passat) 15-20 boxov, kombi alebo SUV (Honda CR-V alebo BMW X3) do 30 boxov.

Aktuálne ponúkame iba možnosť doručenia a vyzdvihnutia boxov prostredníctvom našej spoločnosti. V blízkej budúcnosti sa však môžete tešiť aj na možnosť osobného odberu.

Samozrejme, len nám dajte vedieť a dohodneme detaily. Minimálna doba zapožičania boxov je 1 týždeň. Ak nestíhate, môžete si prenájom bez problémov predĺžiť o ďalší týždeň alebo viac, kým nebudete mať všetky Vaše veci bezpečne presťahované. V prípade dlhodobého prenájmu ponúkame špeciálne zvýhodnené ceny.

Každý BOKSi box je po vrátení ručne umytý a pripravený na ďalšie sťahovanie v 100% stave, takže akonáhle ho dostanete do rúk, môžete sa rovno pustiť do sťahovania.

Primárne pre každého, kto sa potrebuje presťahovať. Či uť sa jedná o domácnosť alebo firmu, naše boxy sú ideálne na bezpečný prevoz širokej škály vecí. Samozrejme existuje množstvo ďalších situácií, v ktorých môžu byť naše boxy užitočné. Tu je sumár možného využitia:

– sťahovanie domácností a firiem

– prerábka domu alebo bytu, počas ktorej potrebujete Vaše veci bezpečne zabaliť a na čas odložiť

– renovácia kancelárie alebo presun kancelárie z jedného priestoru do druhého

– presun a uskladnenie firemných dokumentov alebo tovaru určeného pre Vašich zákazníkov

– spoločenská udalosť, v rámci ktorej potrebujete preniesť zásoby a potrebné vybavenie

– catering

– akákoľvek situácia, v ktorej by ste využili kartónovú krabicu

Start typing and press Enter to search

Nákupný košík